czwartek, 9 sierpnia 2012

To nie tak miało być


Kibicowałam wczoraj siatkarzom, bo siatkówkę kocham miłością szaloną, przekazaną mi przez tatę, trenera tej dyscypliny. Tak mi było przykro, że nie doczekał do Olimpiady w 2012 roku i nie zobaczy, jak zdobywamy drugi złoty medal w historii. Kiedy zdobywaliśmy pierwszy, miałam półtora roku i od tego czasu setki razy słyszałam, jak to kibicowałam u taty na kolanach. Jaka była radość i atmosfera! Chciałam poczuć świadomie tę radość i atmosferę, a tu dupa blada. Tylko to mi do głowy przychodzi i ta piosenka Budki Suflera.I ewentualnie jeszcze Stracone złudzenia Balzaca. Tylko my złudzenia straciliśmy w Londynie, a nie w Paryżu, chociaż niewiele brakowało, bo Paryż był najpoważniejszym konkurentem Londynu do organizacji  tej Olimpiady. Wiem, bo byłam i widziałam na własne oczy, jak rozpaczali paryżanie, gdy im ich odwieczny przeciwnik rozwiał złudzenia. Jak Rosja nam. Rach-ciach i było po ptokach. To jak bolesny upadek na cztery litery.
O tu byłam:)


I to na tyle dzisiaj, idę cierpieć godnie w milczeniu, a jak mi ktoś jeszcze raz powie, że nic się nie stało...

6 komentarzy:

 1. "Nic się nie stało" to śpiewają piłkarzom, a nie siatkarzom. Siatkarze po prostu dali ciała i tyle. Zaspali,byli jacyś spięci, grali z rezerwą, widać to było od początku meczu. Moim zdaniem się niestety "stało". kolejny kubeł orzeźwienia:)
  "Stracone złudzenia" jak najbardziej pasują:)
  Miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie stało to niestety ostatnio u nas śpiewają prawie wszystkim:)

   Usuń
 2. Uwielbiam to i absolutnie nie mam na myśli siatkówki (jestem przeciwnikiem sportu zawodowego w ogóle, choć rozumiem kibica). Lubię wykorzystanie literatury dla poparcia poglądów, uczuć:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ stało się, strasznie jesteśmy zawiedzeni, mąż przez piętnaście minut powtarzał - co to było, co się tam stało, co nie zagrało? I tak w kółko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to samo, normalnie atmosfera skiszona i żal taki, ech... szkoda gadać.

   Usuń
 4. A ja powiem: nic sie nie stalo!
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...