środa, 19 września 2012

...

Dwoje dzieci ginie w przeciągu dwóch miesięcy. Brat i siostra umieszczeni w rodzinie zastępczej, która powinna była objąć ich opieką, aby mogli w końcu normalnie żyć. Dwie małe istoty doświadczyły okrucieństwa losu i okrucieństwa dorosłych. A ja czuję się winna. To mój kraj, moje państwo, system, w którym płacę podatki, przeznaczane między innymi na utrzymanie takich rodzin zastępczych. Nie pomaga mi świadomość, że są tysiące innych, dobrych rodzin, tworzących ciepłe, pełne miłości domy dla tysięcy innych dzieci. Nie daje mi spokoju to, że o tę dwójkę nikt nie zadbał. Musieli przejść gehennę. Trzylatek i pięciolatka skatowani na śmierć. Bolesny obraz, ale ma boleć, żebyśmy w naszych domach nie obrośli w piórka, bo to się dzieje obok nas. Od wczoraj, gdy się o tym dowiedziałam, nie daje mi to spokoju... Wstyd mi za ludzi dorosłych, którzy do tego dopuścili. Najgorsze, że już nic, co w tej sprawie zostanie zrobione i powiedziane nie zmieni faktu, że dzieci nie żyją. 

3 komentarze:

 1. mam to samo, chodzę i przeżywam. Strasznie mnie boli, że nikt nic nie widział. Mądrze mówi pani Krzywonos, tylko czy ktoś jej posłucha?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie posłucha, zrobią kontrole,ktoś poleci wzorcowo ze stanowiska, sprawa przycichnie medialnie. Do następnej tragedii.

   Usuń
  2. Bo kto sie przemuje losem krzywdzonych dzieci? Te katowane kablem od zelazka po leczeniu szpitalnym wracaja do domu, do mamy i taty ... Nad moja przyjaciolka mieszkala rodzina majaca dziewczynke z zespolem downa i dzialo sie tam cos niedobrego, zagadnieta matka powiedziala ze "ona tak sobie wyje ..." ale moja przyjaciolka stwierdzila ze jej dzieci tez byly male i wie jak placze dziecko ktore sie zlosci czy poprostu marudzi, a ona po odglosach sadzi ze to dziecko jest bite. Moja przyjaciolka mieszkala tam bardzo krotko i zastanawiala sie co zrobic, ale ludzie ktorzy mieszkali tam od zawsze mieli to gdzies. I zawsze znajdzie sie jakas mala Madzia i nikt nie wie o co chodzi ...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...