piątek, 1 sierpnia 2014

Zapisane w pamięci

Zrobiłam małe rozeznanie w literaturze dotyczącej Powstania Warszawskiego. Wyniki moich poszukiwań poniżej i czekam na wasze propozycje do tej specjalnej listy książek, dzięki którym pamięć o Powstaniu jest przekazywana kolejnym pokoleniom. 
7 komentarzy:

 1. A ja się wprost zaczytywałam w Kolumbach... Niesamowicie przeżyłam tę powieść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolumbowie to specjalna pozycja, bo choć ostatnio wielce krytykowana ze względu na autora (stało się to wręcz modne), to dla mojego pokolenia była właśnie tą, która odegrała znaczącą rolę w zainteresowaniu się tematem PW. Przeżyłam i powieść, i serial. Polecam zatem Made in Poland - książkę - wywiad z pierwowzorem Kolumba - Stanisławem Likiernikiem.

   Usuń
 2. Nie takie małe to rozpoznanie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ kwerendę zrobiłaś!:) Wiedziałam, że literatura tematu jest duża, mimo to zaskoczyłaś mnie. Ogrom! Jeśli chodzi o naukowe podejście, to chyba najlepiej zacząć poszerzać (tak solidnie) wiedzę o zrywie od monografii Daviesa. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś jego opasły tom przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze pamietam ksiazke A. Kaminskiego - "Zoska i Parasol" i W. Budzynskiego - Milosc i smierc K. K. Baczynskiego (chociaz tam odrobine tylko o Powstaniu). A ostatnio przeczytalam gdzies o tej ksiazce - Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca. - Autor: Rita Cosby.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnóstwo literatury jak widzę powstało o Powstaniu.
  A ja czytam " Lazarety w ogniu" Józefa Stompora. Jest to powieść powstańcza dedykowana sanitariuszkom.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...