poniedziałek, 10 listopada 2014

Wierszyki ćwiczące języki

   Potworek starszy chodzi do szkoły od ponad dwóch miesięcy. Oczywiście cała rodzina przeżywa to bardzo intensywnie. Potworek daje sobie świetnie radę, więc cała rodzina pieje z zachwytu. Ale przy całym uwielbieniu dla mojego najzdolniejszego na świecie dziecka, posiadam również część mózgu nieobjętą szaleństwem macierzyństwa, co pozwala mi w miarę rozsądnie spoglądać na osiągnięcia mojego najstarszego syna. Słyszę zatem, że wszystkie te nasze polskie szeleszczenia jeszcze mu nie weszły na język. Znaczy nie to, że nie umie wymawiać, bo owszem, umie, ale nie używa. Taka jego uroda. No ale, żeby jednak zaczął używać, bo kiedyś przecież musi zacząć, postanowiłam działać i zrobiwszy dokładny research w dziedzinie, znalazłam książkę cudną, co to jakby dla nas napisana została.

Wierszyki ćwiczące języki Marty Galewskiej-Kustry oraz Elżbiety i Witolda Szwajkowskich od dwóch tygodni są w ciągłym użyciu. To świetna pomoc i polecam bardzo do domowego ćwiczenia, bo wiadomo powszechnie, że w placówkach publicznych, które nasze dzieci edukują, nie ma możliwości otrzymania stałej, darmowej i rzetelnej pomocy logopedycznej. Albo poradnia albo prywatnie za niemałe pieniądze. Jeśli dziecko tylko trochę się spóźnia, czujecie, że wystarczy lekko popchnąć do przodu, to idealna książka do tego właśnie. A także do kontrolowania postępów i poprawiania dykcji. Każdy wierszyk ma na celu naukę poprawnego wypowiadania konkretnych głosek. Obok znajdują się komentarze logopedów, bo oczywiście to nie jest jakaś wolna amerykanka, ale książka specjalistyczna ze wskazówkami, co do odpowiedniego postępowania w razie problemów. I z mojej strony mogę tylko gorąco polecić tę pozycję Naszej Księgarni wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom, którzy dbają o odpowiednią wymowę dzieci. Naprawdę mądra rzecz i u nas sprawdza się idealnie.

Jeśli ktoś chciałby zerknąć i zobaczyć, co znajduje się w środku, to zajrzyjcie TUTAJ i obok okładki jest ikonka PDF-u.. 4 komentarze:

 1. Hmm, chciałam zajrzeć do środka ale coś link nie działa..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście link nie działa, więc można zajrzeć przez stronę NK i kliknąć na małą ikonkę pd obok okładki

   http://nk.com.pl/wierszyki-cwiczace-jezyki-czyli-rymowanki-logopedyczne-dla-dzieci/2057/ksiazka.html#.VGCBBfmG-Sq

   Usuń
  2. Dzięki! Rzeczywiście wygląda świetnie :)

   Usuń
 2. Jest sporo takich książeczek, tylko rzecz w tym, by rodzice z dzieciakami ćwiczyli...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...